ГО «СТОП НЕЛЕГАЛ» ТА «ЖИТТЯ БЕЗ КОРУПЦІЇ» ОБ’ЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ У БОРОТЬБІ ПРОТИ КОРУПЦІЇ
10 серпня 2017 року київська ГО «Стоп Нелегал» та кропивницька ГО «Життя без корупції» уклали угоду про співробітництво, яка дозволить не тільки обмінюватись досвідом та інформацією, а й вдвічі ефективніше боротися проти усіх проявів корупції.
«Стоп Нелегал» спеціалізується на захисті інтересів легального бізнесу. Голова організації Денис Шинкаренко переконаний, що через нелегальних підприємців прозорий бізнес недоотримує прибутки, а це в свою чергу зменшує обсяг податкових надходжень до державного бюджету. Звідси й нестача коштів на виконання соціальних програм і виплат працівникам бюджетних установ.
Недарма організація вибрала для себе гасло «Закон один для всіх» – якщо всі будуть рівні й чесні перед законом, то й країна успішно розвиватиметься. Активісти ГО намагаються кожного дня слідувати спільній ідеї та допомагати всім, хто до них звертається.
І у них це успішно виходить, якщо врахувати той факт, що активна діяльність розпочалась лише після 3 квітня 2017 року, коли головою правління було обрано Дениса Шинкаренка. Вже в перші 2 тижні післ
я обрання Денис Валерійович разом із активістами приймав активну участь у боротьбі проти незаконних дій чиновників з управління інфраструктури КОДА, зокрема на той час в.о. начальника управління Олега Манушевича.
Саме за його підписом перевізникам, які вже виграли тендери направлялись листи, в яких договори розривалися в односторонньому порядку й на маршрути призначались інші перевізники.
Завдяки активному втручанню ГО «Стоп Нелегал» та небайдужих громадян вдалось привернути увагу президента до цієї проблеми. В результаті Манушевича було відсторонено від посади, а права легальних перевізників відновлено.
А в день заключення угоди про співробітництво для ГО фактично закінчилась кількамісячна боротьба за здоров’я жителів села Підгірці Київської області, які з 1986 року страждали від смороду й забрудненої води через розташування неподалік полігону №5, куди звозилась ледь не половина сміття міста Києва.
Активісти організації опитали жителів села, зібрали всі необхідні дані про сміттєзвалище й звернулись до голови «Київспецтрансу» з метою вирішення цієї проблеми. Чиновник зізнався, що сам зацікавлений в якнайшвидшому закритті полігону й готовий посприяти в побудові на його місці екологічно чистого переробного заводу.
Крім цього, київські члени ГО звернули увагу на паркувальника на одній з вулиць Києва, який кидав гроші в паркувальні автомати, хоча від водіїв нічого не отримував. Денис Шинкаренко зробив відповідний запит і з відповіді дізнався, що на цій вулиці реалізовується програма «Чесна парковка», ініціатором якої є коаліція громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ». Пан Денис впевнений, що таким чином РПР просто намагається підвищити показники грантової програми, показати її успішність і «відмити» грантові гроші.
Тобто, «Стоп Нелегал» не стоїть на місці і робить все можливе, щоб змінити ситуацію в країні на краще.
Те саме робить і ГО «Життя без корупції» з Кропивницького. Журналісти нашої організації провели не одне розслідування й вивели на чисту воду безліч корумпованих чиновників. Основна наша мета – сприяння соціальному прогресу в Україні. Ми спрямовуємо усі зусилля на допомогу людям. Саме тому більшість із наших матеріалів заснована на зверненнях українців.
Зокрема, в останньому розслідуванні ми підтримали місцевих депутатів з села Тишківка й виявили, що сільський голова разом із дружиною, директором місцевої школи, наймали на роботу так званих «фіктивних» працівників, щоб отримувати за них заробітну плату. Організація взяла на контроль цю справу й слідкує за тим, щоб подружжя нічого не заподіяло тим, хто наважився виступити проти них.
Також ГО «Життя без корупції» постійно моніторить ситуацію із так званим «чорним фермерством» в Кіровоградській області й активно бореться із проявами тіньового бізнесу в районах. На думку організації фермери, які не оформлюються юридично й ухиляються від сплати податків наносять величезні збитки державному бюджету й добробуту власних населених пунктів.
Про рівень довіри свідчить і те, що до організації звертаються люди із найвіддаленіших куточків України. Так, нещодавно до нас звернулися військовослужбов
ці із навчального центру м. Старичи Львівської області з проханням висвітлити жахливі умови служби в частині. Таким чином вони сподівалися привернути хоч яку
сь увагу до своєї проблеми, адже командування не давало їм висловити скарги іншим журналістам, які приїжджали до частини.
На жаль, подібних ситуацій безліч не тільки в Кіровоградській чи Київській області, але й по всій Україні. Саме тому антикорупціонерам потрібно об’єднувати свої зусилля. Тож маємо надію, що ця угода двох організацій стане початком масштабного всеукраїнського руху, який знищить усі прояви корупції в країні.
На знак майбутньої плідної співпраці ГО «Життя без корупції» подарувала кілька прапорів з логотипом ГО «Стоп Нелегал».