Не кредитами єдиними? Керівництво «Кредитвест Банку» запідозрили у рейдерстві

 

Посадові особи «Кредитвест Банку» могли організувати схему з віджиму земель комунальної власності. Зокрема, ділянку, що перебувала в довгостроковій оренді у ТОВ «Білкові інгредієнти та технології» дивним чином передали у розпорядження банку.


Організували схему за стандартною для України процедурою – за допомогою чорного реєстратора. Через численні прогалини в законодавчій системі країни, реєстратори наділені повноваженнями змінювати власників та орендарів земельних ділянок навіть без відома законних представників. І роблять вони це звісно що за винагороду, отриману від рейдера.


Цього разу на злочинних діях було викрито реєстратора нерухомого майна Тетяну Здольник.


А для «закріплення» права оренди та з метою недопущення розгляду Колегією Міністерства юстиції України  з розгляду скарг у сфері державної реєстрації (так званою - антирейдерською колегією) питання правомірності набуття банком права оренди на вказану земельну ділянку Банк подав фіктивний позов до Київського окружного адміністративного суду на свого ж Державного реєстратора Виконавчого комітету Студениківської сільської ради Київської області Здольник Тетяни Анатоліївни про визнання протиправним та скасування рішення (Справа №320/15632/21). А також, подав заяву про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на земельну ділянку. Але їм це не вдалось, суд залишив позов без руху, а Колегія розглянула скаргу та як йдеться в наказі Міністерства юстиції України, жінку покарали блокуванням доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Щоправда, лише на 3 місяці. Її також позбавили ліцензії.
Варто зазначити, що схему провернули з ділянкою, яка була орендована ТОВ «Білкові інгредієнти та технології» на строк 49 років. На ній також розташовано дві будівлі – одна належить ТОВ «Міла інвест», а друга – «Кредитвест Банку». Схоже, що представники банку вирішили збільшити вартість свого майна та відібрати у законного орендаря землю, переоформивши її через чорного реєстратора. Можлива мета – подальший продаж землі чи будівель.


Утім, цього разу схема провалилася, представники ТОВ «Білкові інгредієнти та технології» оскаржили «рішення» реєстратора. Таким чином справедливість була відновлена, а земля повернена у законні руки.


Попри це, причетні до злочину особи і досі непокарані. У даному випадку найбільш доречним вирішенням проблеми можна вважати перевірку Національним банком України щодо посадових осіб, які могли бути причетними до рейдерства. А також – проведення службового розслідування.


Зазначимо, це не перша історія з аферою, що провернули представники «Кредитвест Банку». Раніше вони були помічені в таких самих злочинних діях на території Північного Кіпру, а також в Україні.


Зокрема, у грудні 2019 року головних акціонерів АТ «Кредитвест Банк» звинуватили в шахрайстві. Йшлося про Ваккаса Алтінбаша, Мехмета Алтінбаша, а також ще 5 співучасників. Вони звинувачувалися в шахрайстві та незаконному заволодінні майном, шляхом підробки документів. Для всіх підозрюваних було обрано запобіжний захід – утримання під вартою.

http://nikmedia.com.ua/news/view/34036/glavnyx_akcionerov_kreditvestbanka_obvinyayut_v_moshennichestve_


Варто додати, що банк і раніше вчиняв дії з метою заволодіння чужим майном. ТОВ «Білкові інгредієнти та технології» в особі Расіма Бекмезджі неодноразово звертався до НБУ та правоохоронних органів, однак дієвої реакції не було і як наслідок – вседозволеність та безкарність призвели до рейдерського захоплення та збитків.


В Україні головою правління «Кредитвест Банку» є Ігор Тихонов, який і покриває афери та махінації з землею. Чи відомо щось головним українським акціонерам про таке шахрайство – ми запитаємо в них самих.