"Політичний аудит" у Дніпрі. Частина 2. 0 із 5: оцінили «роботу» дніпровського «Слуги» Свердліна

 0 із 5: активісти оцінили «роботу» дніпровського «Слуги» та керівника Держгеокадастру Свердліна
 
Землю крав?
Схоже, що крав!
Людям відповідав?
Не відповідав!
 
Депутат Дніпровської міськради від «Слуги народу», а за сумісництвом – і голова Держгеокадастру області Дмитро Свердлін вкотре ігнорує міську громаду. Цього разу на спілкування з людьми він підіслав свого заступника – Сергія Копанєва. Останній не те що не зміг чітко відповісти на питання, але й… почав захищати місцевих кримінальних авторитетів. Але про все – до ладу.
 
 
3 грудня, у п’ятницю голова правління ГО «Стоп нелегал» Денис Шинкаренко прибув на офіційний прийом до Свердліна. Активіст наразі реалізовує проєкт «Політичний аудит" у місті Дніпро. Головна мета – перевірка того, як політики виконують свої обіцянки. Свердлін попав під моніторинг, втім вже другий раз зник з радарів активіста. Зокрема, перша проба поспілкуватися відбулася наприкінці листопада. Тоді Шинкаренко прийшов до Свердліна в депутатську приймальню у прийомні години. Таких годин у графіку Свердліна зазначимо, усього 6 годин на місяць. Втім, посадовця на місці не було.
 
Деталі можно переглянути у першій частині "Політничний аудит" у Дніпрі:
https://www.youtube.com/watch?v=g5q7JP6Ieu8
 
Цього разу на зустріч Свердлін знову не з’явився, тож представляв його заступник. Як зазначив останній, керівник обласного Держгеокадастру не з’явився через «завантаженність на роботі». Провальну спробу минулої «зустрічі» Копанєв пояснив «карантинними обмеженнями».
Щодо комунікації з громадою задля виявлення проблем, то помічник Свердліна каже: «Я не чекаю, поки мені подзвонять. Один-два рази на місяць виходжу на округ та дивлюся які є негаразди. Очі ж бачать».
 
 
«На мою думку, це дуже дивний спосіб виявлення проблем в місті. Що можуть бачити очі помічника Свердліна? Щось вони можуть і пропустити. Не вважаю такий спосіб комунікації та виявлення проблем ефективним для вирішення», – коментує сам Шинкаренко.

Активіст зазначає, що у Свердліна встановили власні правила для прийому людей, але вони ніде не прописані: ані законом, ані Верховною Радою. Таким чином слідує, що політичні партії можуть приймати людей в довільному порядку. І це при тому, що політичні партії спонсоруются платниками податків, чимале фінасування партії отримують з бюджету країни.
 

«Саме платники податків повинні диктувати, як їх повинні приймати. А виходить так, що люди які обрали депутатів, вони пристосовуются під їхні умови. Ми в багатьох місцях провели «Політичний аудит». У деяких депутатів навіть таблички не було, що там знаходиться приймальня депутата. Але на місці був помічник, який приймав людей навіть в карантин. А є депутати, які приймають людей кожен день, питають в кого які негаразди, проблемі, щоб їм допогти. В мене була зустріч з одим депутатом Київської міської ради, так він повністю охопив район і навіть більше. Десь МАФи стоять незаконно, він разом з громадськістю та благоустроєм прибирав ті МАФи. Або він допогає людям, як фінансово, так і з іншими питаннями. Насправді я був здивований, що людина живе цим и приділяє весь свій час та увагу допомозі людям. Я розумію, що у депутата немає заробітної плати, що в нього є своя основна работа. Наприклад Дмитро, я знаю, є головою Держгеокадастра Дніпропетровської області. Але мені стало відомо, що Свердлін подавав документи на посаду голови Держгеокадастра Києва», – сказав Шинкаренко в розмові з Копанєвим.

Реакцію помічника Свердліна, а також його позиція щодо місцевих кримінальних авторитетів – дивіться у відео:
https://youtu.be/Tmm-JouOS8Y

На питання, навіщо ж Свердлін ішов у депутати, якщо він не має часу на спілкування з людьми, Копанєв зазначає: «Раніше його керівник час мав, однак відтепер цей ресурс у дефіциті».
Активіст Шинкаренко оцінив роботу Свердліна на 0 балів за 5-бальною шкалою. Він також заявив, що чекає на реакцію від читачів, і якщо думки співпадуть, то спеціально для дніпровського політика підготують грамоту – з оцінкою його «діяльності» від представників дніпровської спільноти.
 
 
Причина зацікавленності Свердліним

Раніше Свердлін засвітився у скандалі з землею. Нещодавно у ЗМІ повідомили про низку сумнівних операцій з земельними ділянками на Дніпропетровщині, що відбуваються на рівні місцевого управління Держгеокадастру, який очолює Дмитро Свердлін.

Ці історії спричинили значний суспільний резонанс, оскільки йдеться про передачу в приватні руки понад 1000 га ландшафтного заказника «Приорільский» разом із лісом, руслом ріки та гідротехнічними спорудами. А також про фактичне знищення історичної пам‘ятки - старовинного козацького кладовища поблизу фортеці Кодак.

Попри те, що на землі «Приорільського» прокуратурою було накладено арешт, а суд вирішив повернути ділянки громаді, очільник Держгеокадастру Дніпропетровської області Дмитро Свердлін двічі намагався оскаржити рішення Феміди. Місцеві громадські активісти припускають, що таке бажання вивести землі з-під арешту пояснюється особистою зацікавленістю Свердліна.