Рейдерство чи слідчі дії? На Дніпропетровщині СБУ помилково заблокувала тютюнову фабрику "Юнайтед Табако"

 На Дніпропетровщині СБУ прийшла з обшуками на тютюнову фабрику "Юнайтед Табако". При цьому, згідно з ухвалою суду правоохоронці мали прийти на інше підприємство.

Як заявив голова ГО «Стоп Нелегал» Денис Шинкаренко представники СБУ незаконно здійснили обшук, демонтували та вивозили обладнання з заводу ТОВ “Юнайтед Табако".

Про це стало відомо з відеосюжету "Стоп Нелегал".

https://youtu.be/lneZTDQoWF0

https://www.youtube.com/watch?v=1sONz0IhSRk

 

 

"Коли є успішне підприємство, яке платить податки – це такий собі "пиріжок" для корупціонерів із СБУ, які хочуть прибрати його до себе. Це підприємство, яке допомагає ЗСУ, платить податки, надає робочі місця. Сюди неодноразово приходить СБУ і щось вигадує для того, щоб його закрити", – каже Шинкаренко.

Як заявив Шинкаренко, він побачив групу людей, які не представилися та почали обшук заводу. Далі невідомий чоловік заборонив фото- та відео-зйомку, погрожуючи кримінальною відповідальністю. Голова ГО «Стоп Нелегал» впевнений, що це ніщо інше як рейдерське захоплення.

"На сьогоднішній день вночі пришли працівники СБУ, близько 70 людей, з постановою на обшук ТОВ "Торговий Дім Юнайтед Табако". Приходять сюди, але тут, по цій адресі немає такого підприємства. Тут є Товариство "Юнайтед Табако", яке не має відношення до “Торгового дому”. В постанові сказано, що СБУ треба демонтувати та забрати обладнання з заводу. Зараз представники Служби безпеки намагаються вивезти обладнання з підприємства, яке працювало та сплачувало податки, допомагало ЗСУ", – додав він.

Як передумову тому, Шинкаренко розповів історію про те, що у серпні 2022 року стало відомо про порушення справи про ймовірне фінансування тероризму компанією "Торговий Дім Юнайтед Табако".

Відносно ТОВ "Торговий Дім Юнайтед Табако" було відкрито кримінальне провадження №22022040000000101, підставою для якого стала заява мешканця Дніпропетровщини. Людина здійснила купівлю сигаретних пачок Rothmans nano blue та URTA neo black Slims, але вже через деякий час після куріння відчув нездужання. 26 серпня 2022 року стосовно ТОВ "Торговий Дім Юнайтед Табако" відкрили ще одне кримінальне провадження - №22022040000000205 за ч. 3 ст. 110-2 ККУ (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади, зміни меж території чи державного кордону України).

Шинкаренко впевнений, що такі дії – це замовна акція.