Вкрадені землі державного заказника: як керівник Держгеокадастру Свердлін від активістів ховався

Вкрадені землі державного заказника: як керівник Держгеокадастру Свердлін від активістів ховався
 
Активісти ГО «Стоп нелегал» намагалися поспілкуватися з начальником ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області Дмитром Свердліним щодо розбазарювання державних земель.
За їхніми даними, тисячі га державної землі хотіли віддати в приватні руки. Передає Денис Шинкаренко.
«Ми були в Держгеокадастрі Дніпропетровської області, щоб поставити запитання голові Держгеокадастру Дмитру Свердліну. Але ми не те, що не змогли поставити запитання, а нас просто не пустили, а на телефон не відповідали. І це у прийомний день», – повідомляє він.
 
 
За його даними, величезна кількість ділянок стали приватними незаконно змінюючи цільове призначення, які були в заповідній зоні, лісами, водними ресурсами.
«Ми хотіли дізнатися, на якій підставі передавалися ці землі. Але чиновники в Держгеокадастрі забарикадувалися, телефонні слухавки не піднімали. І це при тому, що їх утримують платники податків. Мабуть, стільки накрали, що їм вистачить», – сказав він.
 
 
Йдеться про землі із зеленими насадженнями, лісами, природоохоронними зонами. У результаті ліси фактично приватизували, а дерева вирізали, віддавши приватним особам цілі гектари земель на Дніпропетровщині.
 
Зазначимо, раніше Свердліна підловили на схемах із землями заказника «Приорільський» на Дніпропетровщині. Зокрема, частину заказника віддали до рук родича чиновника. При цьому в Держгеокадастрі «дивним чином» було змінено цільове призначення землі.
Завдяки небайдужості місцевої громади суд наклав на землю арешт і заборонив вчиняти стосовно них будь-які дії. Однак сумнівні угоди з арештованими судом дільницями все ще продовжуються.
За даними видання «Наше місто» на початку поточного року службовці ГУ Держгеокадастру на Дніпропетровщині змінили цільове призначення для 9 земельних ділянок ландшафтного заказника «Пріорільський». Загальна площа ділянок – 1000 га.
 
 
Ці землі на території Чернеччинської ОТГ віддали в довгострокову оренду (49 років — прим. ред.) Владиславу Вишневському, котрий виявився братом колишнього голови Держгеокадастру області.
Таким чином, у приватних руках опинилися русло річки Орель, частина лісу та гідроспоруди.
 
 
12 квітня стосовно службовців було розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 КК.
Трохи менше ніж через місяць Новомосковський міськрайонний суд ухвалив накласти на зазначені ділянки арешт із забороною вчиняти будь-які дії щодо цих земель природно-заповідного фонду. Цікаво, що цей вердикт Феміди двічі намагався оскаржити в апеляції голова Дніпропетровського МУ Держгеокадастру Дмитро Свердлін.
 
 
Дніпровський апеляційний суд скарги урядовця не задовольнив. Арешт на землю не завадив службовцям Держгеокадастру провернути один фокус. У кадастрі розділили кілька окремих, прибравши його кадастровий номер з архівних даних. Замість нього додали 9 нових кадастрових номерів.